Vis, niezwykły odrestaurowany 250 letni kamienny dom

399 000 €

Do sprzedaży mamy przyjemność zaoferować niezwykły i autentyczny stary kamienny dom. Jest najstarszym domem w tej części wyspy Vis, położonym w małej wiosce, w północno-zachodniej orientacji.

Zbudowany 250 lat temu i całkowicie odnowiony w 2008 roku, ten dom po prostu emanuje szczególnym urokiem i radością, tryska pozytywną energią i poczuciem komfortu.

Ciepło drewna w połączeniu z połączeniem dębu i modrzewia oraz idealnie nieregularna struktura kamienia nie pozostawi obojętnym.

Każde pomieszczenie w domu stanowi idealne miejsce do wypoczynku i relaksu, a w każdym z nich znajdziesz azyl od codzienności.

Połączenie słonecznych i miodowych ścian, mebli z jasnego drewna i drewnianej podłogi na tarasie emanuje prawdziwie domową atmosferą.

Dzięki monochromatycznej palecie ekologicznych barw i dużej ilości światła dziennego przestrzeń wygląda świeżo i przestronnie.

Duża ilość okien pozwala na bezpośredni widok z łóżka na otaczającą przyrodę i zieleń, ale także dosłownie rozmarzenie nocą pod rozgwieżdżonym niebem.

Ogrzewanie wszystkich pomieszczeń w domu odbywa się za pomocą centralnego ogrzewania grzejnikowego, w którym źródłem energii jest drewno opałowe. Na parterze znajduje się piec na drewno.

Ciepła woda jest podgrzewana przez kolektory słoneczne na dachu, w razie potrzeby dogrzewana przez kocioł elektryczny.

Na parterze znajduje się kuchnia, jadalnia, salon, łazienka i spiżarnia. Drewniane schody wewnętrzne prowadzą na piętro, gdzie znajdują się 3 sypialnie, łazienka, schowek oraz wyjście na dziedziniec, gdzie znajduje się grill.

Drugie piętro domu jest również połączone wewnętrznymi drewnianymi schodami, ale obecnie na najwyższe piętro prowadzą tylko zewnętrzne schody spiralne, od strony dziedzińca, ponieważ właściciele wyodrębnili to piętro tylko do wynajęcia w sezonie turystycznym.

Powierzchnia mieszkalna to 127,06 m2, a dom jest sprzedawany z pełnym umeblowaniem.

Odległość od morza i słynnych plaż wynosi 2,5 km, a od miasta Vis tylko 7 km.

 

Vis to największa zamieszkana wyspa gdzie podróż promem trwa 2 godziny 30 minut i nie jest możliwe zwiedzenie i powrót z wyspy w 1 dzień. Liczy kilka tysięcy mieszkańców, więc ma wszystkie nowoczesne udogodnienia, jakich można by oczekiwać. Sklepy, restauracje, bary itp. są obecne, ale być może nieco bardziej podstawowe niż inne turystyczne „hotspoty”. Uwielbiają ją żeglarze, a większość odwiedzających i osób, które kupiły nieruchomość na Visie, uwielbia ją za spokój i atmosferę wypoczynku. Dzika przyroda, zwłaszcza w morzu, przyciąga nurków, a setki maleńkich plaż są często opustoszałe w środku lata.

Podstawowe fakty

Identyfikator właściwości: 4473 Data dodania: 30.05.23 Pokoje: 5 Јazienki: 3
Powierzchnia: 127 m² Rok wybudowan: 1773 Typ: dystans do morza: 2500

Cechy

balkon/taras
ogród
ogrzewanie

Udogodnienia

klimatyzacja

Okolica/Widok na mapie